Informacje o grupach tkanin

Kółko zamalowane - tkaniny w 100 % zaciemniające, czyli przez tkaninę nie przenikają zarówno światło jak i promienie słoneczne.
Najczęściej stosowane w pomieszczeniach takich jak:
- sypialnie
- pokoje dziecka
- pokoje medialne - np. projektory, TV

Kółko w połowie zamalowane - to tkaniny, które przepuszczają światło ale też zapewnią nam  intymność przebywania w pomieszczeniu.

Kółko zamalowane w 1/4 -tkaniny przepuszczające swiatło z elaementami transparentnymi.

Kółko białe - tkaniny o małych właściwościach przysłaniających, mające bardziej walory ozdobne.

 

 

Rolety Tekstylne :

I grupa cenowa tkaniny gładkie,100%poliester,gramatura155g/m2, impregnowane, formaldehyd-0%

III grupa cenowa -tkaniny gładkie, 100% polieser,gramatura175g/m2, impregnowane,formaldehyd-0%

III grupa cenowa -tkaniny gładkie, 100% polieser,gramatura175g/m2, impregnowane,formaldehyd-0%

IV grupa cenowa -tkaniny podgumowane srebrną gumą z zewnętrznej strony (odbijają promienie słoneczne).
Szczególnie zalecana do pomieszczeń o dużym nasłonecznieniu,100% poliester, gramatura 220g/m2,formaldehyd-0%

V grupa cenowa - tkaniny podgumowane zaciemniające warstwa podgumowana w kolorze zbliżonym do koloru tkaniny, gramatura 280g/m2,100% poliester, formaldehyd-0%

 

 

Rolety Dzień / Noc :

Gr. I- tkanina gładka, gramatura od 107g/m2 ,przepuszczająca światło,wys. pasa pełnego 7,3 cm, wys. pasa przeziernego 5cm,100% poliester, posiada atest higieniczny

Gr. II-tkanina gładka z wyraźną grubszą nitką gramatura do 145g/m2,przepuszczajaca światło, wys.pasa pełnego 7 cm,wys. pasa przeziernego 5cm,100% poliester,posiada atest higieniczny.

Gr. III-tkanina gładka ,gramatura od 62 g/m2 do 139 g/m2, przepuszczające światło, wys. pasa pełnego w zaleznosci od tkaniny ok. 7cm, wys. pasa przeziernego ok.5cm, 100% poliester, posiada atest higieniczny.

Gr. IV- tkanina gładka zaciemniająca gramatura 143 g/m2, wys. pasa zaciemniającego 7,5cm, wys. pasa przeziernego 5cm, 100% poliester, posiada atest higieniczny.

 

 

Plisy:

Plisy jednobarwne - Gr I-Występują tu tkaniny, które są średnio i mocno przepuszczalne. W gr. IV i V znajdują się tzw.  Plisy duo, których przekrój przypomina plastry miodu, co powoduje, że nie jest widoczny prowadzący sznurek.

Plisy wzorzyste - Są to tkaniny tkane we wzór.  Spełniają funkcję mocno i średnio przepuszczalną, ale również i istnieją takie, które tylko przysłaniają okno i pełnią rolę ozdobną.

Plisy Zaciemniające - Jak sama nazwa wskazuje są to tkaniny 100 % zaciemniające. Oprócz tradycyjnych plis, również i tu znajdziesz plisy duo, których przekrój przypomina plastry miodu, co powoduje, iż nie jest widoczny prowadzący sznurek, dodatkowo wewnątrz znajduje się warstwa termiczna, która stanowi poduszkę powietrzną chroniąc pomieszczenie przed ciepłem lub zimnem.

Plisy Odbijające światło - Występujące tu tkaniny odbijają promienie słoneczne, dzięki którym nasze pomieszczenie się nie nagrzewa. Przepuszczalność światła to około 50%.  Tkaniny odbijające światło, posiadają z zewnątrz powłokę perłową, która ma właśnie taką funkcję. Tkaniny te są średnio przepuszczalne. 

 

Wybierając tkaninę nie sugeruj się jej gramaturą. Wyznacznikiem wyboru tkaniny powinna być funkcja jaką dana tkanina ma spełniać np. Jeżeli nie  musisz zaciemnić pomieszczenia  wybierz tkaninę jednobarwną, a jeżeli lubisz spać, w ciemnym pomieszczeniu to wybierz  tkaninę zaciemniającą.  

Tkaniny o ciemnych barwach skupiają światło i powodują półmrok w pomieszczeniu, tkaniny o jasnych barwach rozpraszają światło nadając pomieszczeniu jasną poświatę.  

 

 

Rolety Rzymskie:

I grupa cenowa -tkaniny gładkie,przepuszczające światło, co 20cm poziomy tunel z obciążeniem,100% poliester.

II grupa cenowa -tkaniny wykonane z grubszej niktki z widocznym tkaniem, przepuszczające światło co 20cm poziomy tunel z obciążeniem, 100% poliester.

 

 

Verticale:

I grupa cenowa -Kama Bis, tkanina w prążki tego samego loloru co reszta tkaniny, waga 213g/m2 . Praga, tkanina gładka jednokolorowa, waga 252g/m2. Obie tkaniny przepuszczające światło

II grupa cenowa - Kair, tkanina w wypukłe wzorki tego samego koloru co reszta tkaniny,waga 193/m2, tkanina przepuszczajaca światło.Seul,tkanina z widocznym tkaniem imitującym len,jednobarwna, waga 214g/m2, tkanina przepuszczająca światło 

III grupa cenowa-  tkanina gładka jednokolorowa, waga 252g/m2. Tkanina przepuszczająca światło

IV grupa cenowa -Tkanina gładka 100% zaciemniające .waga 315g/m2 .

 

 

Maty Bambusowe:

I grupa cenowa - Tkaniny z miękkiego materiału juty przejrzystość w tych tkaninach to około 70% (ażurowe).

II grupa cenowa -Tkaniny wykonane z twardego bambusa, przejrzystość w tych tkaninach to około 70%(ażurowe) .